آشنایی با کشور شگفت انگیز فرانسه

  • 2017-11-14 14:02:45

آشنایی با کشور فرانسه :

 
 
 
 
کشور فرانسه، یا به طور رسمی جمهوری فرانسه کشوری  است که از تنوع جغرافیایی شگفت انگیزی برخوردار است و این تنوع شامل : خط ساحلی طولانی، کوه های عظیم و مزارع پهناور بسیار زیبا و نفس گیر میباشد . 
شابد برایتان جالب باشد که بدانید در این کشور رستوران های بیشماری که اغلب آنها را بسیاری از سرآشپزان مطرح دنیا اداره میکنند وجود دارد  و بطور حتم یکی از مناطق بسیار جذاب برای علاقمندان به غذاهای لذیذ میباشد .
 
 
 
با فرانسه بیشتر آشنا شوید :
 
 
 
کشور زیبا و توریستی فرانسه برای مدت زمان زیادی است که به عنوان یکی از بزرگترین مقاصد توریستی جهان شناخته شده است به طوری که در سال 2014،حدود 83.7 میلیون توریست به این کشور سفر کردند .
با توجه به آمارهای بدست آمده دیزنی لند پاریس ، یکی از محبوب ترین مقاصد توریستی اروپا میباشد .
فرانسه یکی از متنوع ترین کشورهای اروپا به لحاظ جغرافیایی می باشد . که دارای مناطق مختلفی از جمله شهر گران قیمت و شیک پاریس ، Riviera فرانسوی آفتابی، سواحل طولانی و زیبای اقیانوس آرام، استراحتگاه های زمستانی در کوههای آلپ ، قلعه های دره Loire ، ناهموارهای Celtic Brittanyومنطقه  Normandy محبوب تاریخ دانان، میباشد .
فرانسه کشوریست سرشار از احساسات غنی و سیاست آشفته ولی با این همه مکانی برای تفکر عقلانی و روشنگری است .
در تمام دنیا بیشتر از غذاهای لذیذ فرانسوی، فرهنگ و تاریخ این کشور شهرت دارد .
جزایر کارائیب فرانسه ، از طریق قلمرو مرزی سنت مارتین شکیل شده که مرزهای هلند را تشکیل می دهد .
 
کشور فرانسه به  5 ناحیه تقسیم میشود :
 
 Martinique و Guadeloupe  در کارائیب  
 French Guiana در آمریکای جنوبی 
 Reunion و  Mayotte هر دو در سواحل ماداگاسکار
 

مردم فرانسه :

فرانسوی ها مردمانی بسیار مبادی آداب اجتماعی و خون گرم هستند. آنها از تکان دادن دست برای سلام کردن استفاده می کنند 
رفتار اجتماعی مردم فرانسه با رفتار دوستانه و شخصی شان بسیار متفاوت است. آنها فقط اعضای خانواده و دوستان بسیار نزدیک خود را به اسم کوچک صدا می زنند. مردمان فرانسه تعصب زیادی روی زبان خود دارند و سعی می کنند در صحبت کردن از کلمات زبان دیگر به ندرت استفاده کنند. 

 
آب و هوا
 
 
 
 
مناطق مختلف کشور فرانسه دارای آب و هوایی متفاوت نسبت به هم هستند که از جمله آنها : 
زمستان هایی معتدل و تابستان هایی بسیار ملایم و دلچسب در شهر پاریس فرانسه ، زمستان هایی کوتاه و تابستان هایی گرم  (اخیرآ باران زیادی در زمستان ) در امتداد مدیترانه و جنوب غربی کشور ، زمستان هایی خفیف (با مقدار زیادی باران) و تابستان هایی خنک در شمال غربی کشور فرانسه  (بریتانی) ،  زمستان هایی سرد و تابستان هایی گرم در امتداد مرز آلمان (Alsace)،  وزیدن  باد قوی ، سرد و خشک ( باد شمال) در  شمال غربی کشور در امتداد دره رنه (Mistral) و  زمستان هایی سرد و برفی در مناطق کوهستانی کشور از جمله : Alps, Pyrenees, Auvergne میباشد .
 
 
زمین
 
 
شمال و غرب کشور اغلب از دشتهای مسطح  یا دشتهایی با شیب ملایم  پوشیده شده است که دارد برای  تپه  نوردی بسیار مناسب و ایده آل میباشد .
 همچنین سایر نقاط  کشور به ویژه   Pyrenees در جنوب غربی ، Vosges ، Jura و Alps در غرب و Massif Central در نیمه غربی کوهستانی میباشد .
 
 
کی به فرانسه سفر کنیم؟
 
 
 
در صورت امکان سعی کنید از سفر کردن به فرانسه در زمان های تعطیلات مدرسه فرانسه و عید پاک اجتناب کنید به این دلیل که در این ایام  اکثر هتل ها رزرو و ترافیک جاده ای به شدت زیاد میباشد .
همانطور که تمامی مناطق فرانسه دارای آب و هوایی متفاوت نسبت به یکدیگر میباشند به این دلیل اغلب تعطیلات زمستانی از  10 فوریه تا 10 مارس و تعطیلات بهار معمولا از  10 آوریل تا 10 می ادامه دارد .
همچنین از سفر کردن در تاریخ 14 ژوئیه (quatorze juillet) خودداری کنید ، زیرا در این زمان  که اصطلاحآ به جمعه سیاه معروف است جاده ها مملو از ترافیک میشود و طول ترافیک به بیش از 160 کیلومتر (100 مایل) میرسد .
نکته دیگری که بهتر است پیش از سفر کردن به فرانسه توجه داشته باشید این است که با فرا رسیدن زمستان بسیار سرد امکان رخ دادن  پدیده یخ زدگی میباشد که بهتر است با بررسی  دقیق وضعیت آب و هوایی اقدام به سفر کنید .
 
 
تاریخچه :
 
 
 
 
کشور فرانسه مربوط به  زمان دوره نوسنگی میباشد .
منطقه دوردون (Dordogne ) مملو از غارهای ماقبل تاریخ میباشد که برخی از آنها به عنوان محل سکونت استفاده میشد و برخی دارای  نقاشی های حیوانات و شکارچیان  (مانند کسانی که در Lascaux  یافت شد ) میباشد .
 
 
مناطق:
 
 
 
 
 
شهرهای بزرگ فرانسه به 13 منطقه اداری تقسیم می شود که خود این مناطق  به هفت منطقه فرهنگی تقسیم می شوند .
 
1. Île-de-France 
2. Northern France 
3. Northeastern France
4. Great West
5.Central France
6. outhwestern France
7. Southeastern France 
 
مساحت کشور فرانسه برابر با ۶۴۳ هزار کیلومتر مربع بوده که گسترده‌ترین کشور اروپای غربی میباشد (یک سوم گستره ایران)و منطقه دریایی پهناوری را در اختیار دارد.
سطح فرانسه شبیه به یک شش‌ضلعی است، که سه ضلع آن به آب منتهی می‌شوند. (دریای مدیترانه و اقیانوس اطلس)
بر اساس آخرین تقسیمات کشوری فرانسه به ۲۲ ناحیه بخش و از ۹۶ شهرستان (یا دپارتمان) تشکیل شده که زیر دید دولت مرکزی اداره می‌شوند و زیر نظارت شورای انتخابی محلی کار می‌کنند.
همچنین هر ناحیه به کانتون‌ها و بخش‌هایی بخش شده و هر بخش از شورای شهر و شهردار خاص خود برخوردار است.
علاوه بر خاک اصلی این کشور در اروپا به شرح فوق، سرزمین‌های دیگری عمدتاً به صورت جزیره نیز تحت حاکمیت و سلطهٔ حکومت فرانسه قرار دارند.
از این جمله می‌توان به کالِدونیای جدید و والیس و فوتونا در شرق استرالیا، جزایر سنت مارتین در محدود بین دو آمریکای شمالی و جنوبی، و همچنین جزایری مانند مایوت در جنوب آفریقا اشاره کرد.
از بزرگترینِ این مناطق می‌توان به گویانِ فرانسه یا گویان (Guiana) با مساحت حدودی ۸۳ هزار کیلومتر مربع اشاره کرد که در همسایگی برزیل در آمریکای جنوبی قرار دارد.
 
برای آشنایی با جاذبه های دیدینی و توریستی کشور فرانسه کلیک کنید