خانواده ای شاد در سنگاپور

  • 2017-12-02 11:51:17


جغرافیای طبیعی کشور سنگاپور

 


سنگاپور کشوری در جنوب شرق آسیا ،با مساحت  5/647 کیلومتر مربع  میباشد که بین اقیانوس هند و آرام و در تنگه  مالاکا قرار دارد  و عنوان کوچکترین کشور مستقل آسیا را به خود اختصاص داده است کشور سنگاپور از یک جزیره اصلی و 60 جزیره کوچک تشکیل شده است. 
سنگاپور در بخش شمالی خود به تنگه جوهور در مالزی ، در بخش جنوبی به جزیره باتام در اندونزی ، در قسمت شرق به آب های خلیج سیام و از مغرب به تنگه ی مالاکا میرسد ، همچنین این کشور  توسط تنگه مالاکا  از مالزی و تنگه سنگاپور و ماین  از اندونزی جدا شده است .
ارتباط سنگاپور و مالزی از طریق یک راه زمینی که طولی برابر با  1056 متر دارد ، امکان پذیر است .
بزرگترین جزایر سنگاپور شامل : پائولو تک اونگ با4/24 کیلومتر مربع،  پاولو اویین با 2/10 کیلومتر مربع و سن توسا با 5/3 کیلومتر مربع می باشد .

از 5/647 کیلومتر مربع مساحت کل سنگاپور   6/321 کیلومترمربع آن را مناطق مسکونی و 8/10 کیلومترمربع را مناطق کشاورزی و 6/28 کیلومترمربع را جنگل و 5/15 کیلومترمربع را مناطق باتلاقی و آبگیری و 271کیلومترمربع را فضاهای باز و تاسیسات نظامی تشکیل داده است.

 

مناطق اصلی سنگاپور شامل : 


1-    مرکز کشور که ناحیه ای کوهستانی که مملو از ذخایر طبیعی مخصوصا گرانیت میباشد .
2-    بخش شرقی که پوشیده از شن های روان و سنگریزه می باشد .
3-    بخش جنوب غرب که از سنگ های رسی و سیاه پوشیده شده و باعث ایجاد دره و فرورفتگی هایی شده است .

 

پايتخت كشور سنگاپور

 

 

پایتخت این کشور سنگاپور می باشد كه يكي از تميزترين و زيبا ترين پايتخت های دنیا می باشد.
ساختمانهاي شهر سنگاپور  بلند و اغلب روشن هستند و توازن بسیار زیبایی که بین مدل و ارتفاع آنها وجود دارد تصوير جذابی از اين شهر بوجود آورده است ، بطوریكه هر بیننده ای با تماشا کردن این هنر تصور میکند که تمام شهر از همان شروع بر روي  مدل معماري شهری  ساخته شده است. 
ساختمانهاي بلند، تابلو های تبليغاتي برندهاي معروف دنيا و ماشينهاي شيك و آخرين مدل را مي توان از مهمترين مشخصه های شهر سنگاپور نام برد.


آب و هوای کشور سنگاپور

 

 

آب و هوای کشور سنگاپور گرم و مرطوب می باشد و میانگین بارش سالانه در این کشور بیش از ۲۲۴ سانتی¬متر برآورد شده است . 

 

اقتصاد کشور سنگاپور
 


کشور سنگاپور ذخایر معدنی زیادی ندارد و از این نظر کشوری فقیر است، اما اقتصاد آن در بخش خدمات، چینی، تولیدات الکترونیکی و صنایع دستی بسیار قوی بوده و رشد و شکوفایی فراوانی از این نظر دارد و این کشور را به یکی از ثروتمندترین مناطق دنیا تبدیل کرده است. 
سنگاپور، توسط یک جاده ترانزیت با مالزی و دیگر نقاط جنوب شرق آسیا در ارتباط است.
کشور سنگاپور کشوری بسیار زیبا، مدرن و گران است .خیابانهای بسیار تمیز و ساختمانهای فوق العاده مدرنی دارد. 

 

 

جالب است بدانید :

 

در سنگاپور جویدن آدامس و کشیدن سیگار ممنوع است و جریمه سنگین دارد.
سنگاپوری ها مانند ایرانی ها به زمان سرو غذا بسیار اهمیت می دهند، به این جهت رستوران‌ها ساعت‌های مشخصی  فعالیت میکنند. سعی کنید پیش از سفر به کشور سنگاپور رستوران‌های ویژه را شناسایی کنید. 


 

کارهایی که می توان انجام داد

 

 

در سنگاپور مکانها و جاذبه های مختلفی برای تفریحات خانوادگی در طول روز  طراحی شده . سعی کنید پیش از سفر به سنگاپور مکان هایی را که در تمایل دارید وقت خود را در طول روز در آنجا همراه خانواده تان سپری کنید، شناسایی کنید.

برای سهولت در شناسایی مقاصد گردشگری سنگاپور در این بخش قصد داریم شما را با برترین جاذبه های توریستی آن آشنا کنیم :

 

جاذبه های گردشی در سنگاپور ویژه خانواده ها 

 

 

باغ وحش سنگاپور

 

 


گشت و گزار در این باغ وحش که یکی از هیجان انگیز ترین باغ وحش های دنیاست می تواند بسیار لذت بخش باشد.

باغ وحش سنگاپور مکان بسیار بزرگی است و مساحتی برابر با ۲۸ هکتار دارد .البته شما می توانید با کمی برنامه ریزی ،از تمام باغ وحش دیدن کنید و لذت بیشتری از آن ببرید . 
ساعات بازدید از بغ وحش سنگاپور 8:30 صبح تا 6:00 بعدازظهر
ما در این بخش اطلاعاتی را د راختیارتان قرار می دهیم که می تواند  به شما کمک کند از تمام لحظاتی که در این باغ وحش هستید لذت ببرید :

The Rainforest Fights Back
10:30 صبح ، 1:30 بعداز ظهر

 

نمایش فیل ها
11:30 صبح ، 3:30 بعدازظهر
11.30am, 3.30pm

 

نمایش پنگوئن ها و پلیکان ها
5 بعد از ظهر ، 2:30 بعد از ظهر ، 11 صبح

یکی دیگر از لذت بخش ترین فعالیتها در این باغ وحش ، صبحانه دادن به فیل ها میباشد .

برنامه غذایی باقی حیوانات در باغ وحش سنگاپور :
ساعت 13:25 شیر آفریقایی
ساعت 11:00 صبح میمون ها
ساعت 10:30 صبح و 14:10 سمورهای آبی
ساعت 13:15 کرگدن سفید
ساعت 13:05 خرس قطبی

 

اولین باغ وحش شبانه در جهان

 

 

Night Safari  یکی از محبوبترین جاذبه های توریستی در سنگاپور و اولین باغ وحش شبانه در جهان است . این باغ وحش در  26 مه سال 1994   توسط مدیر سابق باغ وحش سنگاپورکه  دستور طراحی و اجرایش را داد،  بازگشایی شد.
این باغ وحش در نزدیکی باغ وحش اصلی سنگاپور با هزینه ای برابر با  63،000،000 دلار ساخته  شد. در حال حاضر 1040 حیوان در 120 گونه در مساحتی حدود 40 هکتار زمین در این مجموعه نگهداری می شوند که برای سهولت در بازدید از این مجموعه بزرگ می توانید توسط ماشین های مخصوص باغ وحش یا به صورت پیاده انجام دهید. ساعات بازدید از این مکان از ساعت 7:30 بعد از ظهر تا 12 شب می باشد. همچنین رستوران این باغ وحش از ساعت 6 بعد از ظهر باز است.  
قیمت بلیط برای هر نفر  بزرگسال 22 دلار و برای هر نفر کودک  15 دلار  است .

** نکته مهمی که نیاز است بدانید اینکه ، بسیاری از گردشگران برنامه بازدید از باغ وحش سنگاپور و باغ وحش شبانه سنگاپور را در یک روز قرار می دهند که در این صورت بسیار خسته کننده می شود و ما پیشنهاد می کنیم این کار را نکنید بخصوص اگر همراه خانواده و کودکان از این باغ وحش ها دیدن می کنید.

 

پارک پرندگان Jorong

 

 

مساحت پارک پرندگان Jurong در سنگاپور 20 هکتار میباشد ، که از این نظر بزرگترین پارک پرندگان در آسیا و یکی از بهترین پارک های پرندگان در جهان است. 
این مجموعه زیبا و دیدنی بیش از 8000 پرنده از 600 گونه دارد که مطمأنآ تماشای این پرندگان زیبا بسیار جذاب و مفرح خواهد بود . همچنین بازدید کنندگان در پارک پرندگان سنگاپور به راحتی می توانند شکار پرندگان را در آسمان و استخرها دیدن کنند . 
در محوطه  بسیار دوست داشتنی این پارک ، شما شاهد 200 پنگوئن از پنج گونه هستید . همچنین در این پارک تلاش خیلی زیادی  شده که  تمام محیط ها به طور طبیعی شبیه سازی شود تا زیستگاه هایی مناسبی برای  گونه های مختلف پرندگان باشد .

 

 

مرکز علمی سنگاپور

 

مرکز علمی سنگاپور به عنوان یک مرکز علمی پیشکسوت در منطقه دارای  12 گالری نمایشگاهی با بیش از 1000 نمایشگاه ، 18000 متر مربع تفریحات سرباز و یک ساعت آبی 10 متری می باشد.
یکی دیگر از نمایشگاه های فعال این مجموعه Genome است و موضوع آن در مورد رمز و رازهای زندگی می باشد که یک سری اطلاعات پایه ای و مهم در درک اولیه پایه های زندگی در اختیار بزرگسالان و کودکان قرار می دهد .
این نمایشگاه با بررسی موضوع Genomic  از زاویه علمی زندگی ، با سرگرم کردن بازدیدکنندگان از طریق  نمایشها ، نقاشیها و طراحی ها  می پردازد.

 

 

Singapore Discovery Center

 

آمفی تئاتری خاص بنام visionarium در سال 2006 در این مرکز تأسیس شده است که به " جواهر مرکز " شهرت پیدا کرده است.
همچنین در این مرکز از Location Report  نیز دیدن فرمائید، مکانی که فن آوری صفحه آبی به کودکان این اجازه را می دهد که مستقیمأ اخباری را در مورد نقاط عطف و دستاوردهای سنگاپور بدست آورند. 
از دیگر بخش های مفرح این مجموعه می توان به پیست بازی پینت بال اشاره کرد  در این بازی خانواده شما به عنوان یک تیم در برابر خانواده دیگری قرار میگیرد که بایستی با استفاده از گلوله های پینت بال با هم مبارزه کنید. قوانین این بازی بسیار آسان میباشد. اولین گروهی که بتواند بدون برخورد گلوله های رنگی پینت بال که توسط گروه مقابل شلیک می شوند از مسیرهای طراحی شده عبور کند ، برنده مسابقه خواهند بود.

 

شهر برفی 

 

با توجه به اینکه کشور سنگاپور روی خط استوا واقع شده و آب و هوایی گرم و مرطوب دارد،  بارش برف در این کشور بسیار بعید به نظر می رسد ولی داشتن برف در چنین آب و هوایی بسیار ایده آل و دلچسب خواهد بود، همین امر باعث شده که مرکز علوم سنگاپور و تعاونی آموزشی ویبولیتین در این راستا هزینه ای در حدود 6 میلیون دلارانجام دهند تا این رویا را به واقعیت تبدیل کنند که نتیجه آن شهر برفی سنگاپور میباشد. 
این شهر برفی در سال 2000 افتتاح شد که مساحتی در حدود 3000 متر مربع دارد و هر هفته بین ۱۰ تا ۱۵ هزار تن برف ، بوسیله  یک تفنگ برف  ساز برای حفظ سطح برف تولید می شود .

انواع فعالیت های برفی در شهر برفی سنگاپور شامل: تیوپ سواری، اسکی ، اسنوبرد ، بخشی برای برف بازی کودکان و نوجوانان و رستوران های متنوع و خوب می باشد. 

شهر برفی سنگاپور نه تنها برای مردم سنگاپوربلکه برای کشورهای همسایه نیز بسیار محبوب میباشد چرا که به آنها نیز این فرصت را می دهد تا از سرمای برف این شهر برفی از نزدیک لذت  برند. برای جلوگیری از تلف شدن زمانتان در صف طولانی این شهر برفی بهتر است قبل از رفتن به این مجموعه از ساعات کار و زمان های پربازدید آن مطلع شوید.

 

پارک آبی آسمان (Sky Park)

 

 

 

پارک آبی آسمان  در Marina Bay Sands  سنگاپور واقع شده و به شکل یک کشتی بزرگ با استخری به طول ۱۵۰ متر بر بالای ۳ آسمان خراش به فاصله ۲۰۰ متر از زمین  و به مساحت ۱۲۴۰۰ متر مربع می باشد و برای پذیرش ۴000 نفر گنجایش دارد. این محوطه شگفت انگیز در اول اوت سال ۲۰۱۰ افتتاح شد و در آن گران ترین و لوکس ترین رستورانها ، بارها و یکی از گرانترین کازینوهای جهان  قرار گرفته است همچنین موزه هنرهای مدرن هم در این پارک می باشد. همچنین یک هتل که ۲۵۰۰ اتاق شیک و مدرن دارد ساخته شده ، همچنین ۳۰۰۰ فروشگاه ، ۲۵۰ گونه متنوع  درخت و ۶۵۰ نوع گیاه ، موزه ، تئاتر و سینما نیز دارد . 

شما می توانید در ترسناک ترین استخر جهان که بر بالای طبقه ۵۵ این برج  قرار گرفته ، نمای شهر را به زیباترین حالت در حال شنا  مشاهده کنید .تا به حال توانسته تعداد بسیار زیادی مسافر و بازدید کننده را به سنگاپور بکشاند که البته 10 درصد این جمعیت را چینی های دوستدار هیجان و دلهره تشکیل می دهند.

 

پارک چند منظوره Escape

 

 

در پارک چند منظوره Escape هفده بازی شاد و هیجان انگیز وجود دارد. مسابقات رالی متنوعی در این پارک احداث شده که از جمله آنها می توان به :  پیست کارتینگ و اتومبیل رانی و بازی های ضد جاذبه زمین اشاره کرد.

ترسناک ترین جاذبه این پارک، " HOUNTED " می باشد ، جاییکه شما در مقابل تاریک ترین و عمیق ترین ترس خود قرار میگیرید. 

 

جزیره آفتابی سنتوزا

 

 

اگر قصد دارید با سفر به سنگاپور به یکی از مقاصد ساحلی آن سر بزنید باید بدانید که سنگاپور مقصد توریستی ساحلی نمی باشد  ولی اگر تمایل دارید  تا زمانی را در کنار ساحل بگذرانید و از تفریحات ساحلی لذت ببرید،حتمأ به جزیره‌ی سنتوزا سر بزنید. 
یکی از سواحل زیبا برای لذت بردن ، ساحل سیلوسو (Siloso)می باشد. همچنین گردشگران در این ساحل زیبا در زمین‌های بخصوص ، بازی والیبال، قایق‌سواری ، موج‌سواری و انواع ورزش‌های هیجان انگیز آبی می‌کنند.
از جاذبه‌های ساحلی دیگر این جزیره نیز آکواریوم دنیای زیر آب می باشد. گردشگران می توانند در این آکواریوم  با دلفین‌ها شنا کنند. همچنین دژ سیلوسو  و مجسمه‌ی مرلاین که نماد سنگاپور میباشد و دارای سر شیر و بدن ماهی است  از دیگر جاذبه های دیدنی این منطقه به شمار می رود.