با جاذبه های دیدنی و بی نظیر روسیه آشنا شوید

  • 2017-12-16 13:44:11

روسیه بزرگترین کشور جهان است، و می تواند مجموعه وسیعی از تجربیات را در اختیار گردشگران قرار دهد.شما می توانید از  دامنه ی کوههای پوشیده شده از برف و یخ  تا امتداد خط ساحلی قدیمی ترین دریاچه زمین  قدم بزنید و از فضای روح بخش طبیعت استفاده کنید.

اگر علاقمند به تاریخ و فرهنگ باشید بهتر است بدانید که مناطق تاریخی و فعالیت های فرهنگی فراوانی در شهرهای بزرگ کشور روسیه وجود دارد. بازدید از روسیه یک ماجراجویی نیست که به زودی فراموش شود. جاذبه های توریستی بی نظیر در روسیه می تواند الهام بخش یک سفرنامه بزرگ روسی در یک سفر به یاد ماندنی به این کشور باشد.

 

جاذبه های دیدنی و توریستی  روسیه

 


10. Trans-Siberian Railway

 

 

یکی  از طولانی ترین سیستم های راه آهن جهان ، راه آهن قدیمی  Trans-Siberian  است که از شهر مسکو به سمت شهر ولادیمیرک  (شهری در نزدیکی مرزهای روسیه با چین و کره شمالی) در حرکت است. افتتاح این خط راه آهن در سال 1891 توسط تزار الکساندر سوم آغاز شد و توسط پسرش به اتمام رسید. تزار نیکلاس دوم، این خط را به عنوان مسیر تزارها معرفی کرد.
واگن های قطارهای این راه آهن همگی  تخت خوابدار بوده و دارای کلاس های اول، دوم و سوم می باشد و برخی از آنها دارای حمام خصوصی و دوش نیز هستند.

 

9. Mount Elbrus

 

 

کوه البروس در محدوده کوه قفقاز در جنوب روسیه واقع شده است و در حدود  5642 متر (18510 فوت) ارتفاع  دارد، البروس جزء یکی از هفت قله بلند در تمام دنیا معرفی شده است و به این دلیل یکی از مقاصد جذاب برای کوهنوردان با تجربه و مبتدی می باشد. این کوه به عنوان کوه آتشفشانی ولی در حالت خاموش و بدون فوران ثبت شده است. گردشگران می توانند توسط تلکابین هایی که در این محل وجود دارد در ارتفاع 3800 متری (12500 فوت) از سطح زمین، از مناطق دیدن کنند و لذت ببرند.

 

8. Valley of Geysers

 

 

این دره در شبه جزیره کامچاتکا در شرق روسیه واقع شده است ، در این دره دومین چشمه بزرگ آب گرم جهان قرار گرفته، دره گیزرها در سال 1941 توسط دانشمند محلی تاتیانا اوستینوا کشف شد، از آن زمان به بعد،این دره به یک  جاذبه توریستی محبوب در کامچاتکا تبدیل شد که هر ساله علاقمندان ،دانشمندان و گردشگران زیادی را به سوی خود جلب می کند.

 

7. Kizhi Island

 

 

این جزیره  در Karelia ، منطقه ای در شمال غربی روسیه که در نزدیکی مرزهای فنلاند و دریای سفید می باشد واقع شده است. تمام جزیره Kizhi  مانند موزه فضای بازی فوق العاده ای است.
در قرن سیزدهم کارلیان ها (Karelians) در این منطقه زندگی می کردند. در جزیره کارلیا مجموعه موزه هایی که بین فرهنگ های شرق و غرب تقسیم شده و همچنین  کلیسای بزرگ و مشهوری به مساحت 120 متر با 22 گنبد قرار دارد. از دیگر جاذبه های گردشگری این منطقه می توان به ده ها خانه چوبی ، آسیاب های بادی، کلیساها و انبارها اشاره کرد.

 

6. St Sophia Cathedral, Novgorod

 

 

قدیمی ترین شهر روسیه در نووگورود واقع شده است ، کلیسای سنت سوفیا در  منطقه کرملین واقع شده است ، این کلیسای زیبا 125 فوت ارتفاع و 5 گنبد دیدنی و جذاب دارد. کلیسای جامع سنت سوفیا قدیمی ترین کلیسای روسیه می باشد و دارای مجموعه ای از مصنوعات مذهبی باستانی ،از جمله آنها می توان به نشانه خدای مادر اشاره کرد (Mother of God of the Sign) که بنا بر افسانه های قدیمی این نشانه شهر نووگورود را از بروز حملات در سال 1169 نجات داد. سه دروازه باشکوه و زیبای این کلیسا حکاکی های بسیار زیبا و هنرمندانه ای دارند که مربوط به قرن 12 می باشد.

 

5. Lake Baikal

 


بسیاری از مسافران راه آهن Trans-Siberian قصد دارند در دریاچه بایکال که عمیق ترین و قدیمی ترین دریاچه روی زمین است، توقف کنند.
دریاچه بایکال در منطقه  سیبری در محدوده کوه واقع شده و قدمتی 25 میلیون ساله دارد و حدود 20 درصد از آب شیرین جهان را تأمین می کند. این دریاچه یکی از روشن ترین دریاچه های جهان است که به مروارید سیبری مشهور است. دریاچه بایکال دارای چندین استراحتگاه می باشد و یکی از مقاصد محبوب توریستی برای گردشگران به شمار می آید.

 

4. Suzdal

 

 

در گذشته این شهر پایتخت چندین پادشاهی روسیه  بوده است و به عنوان جواهر روسیه یا "حلقه طلایی" معروف است. تمامی شهرهای باستانی کشور روسیه به عنوان موزه های زندگی تاریخی و فرهنگی این کشور مورد حفاظت و مرمت قرار گرفته اند.
کسانی که علاقمند به معماری بی نظیر و تاریخی روسیه هستند این شهر مانند یک موزه فضای باز بزرگ است و شامل : گنبد پیاز ، کلیساها و صومعه ها( که به قرن  1024میرسد) می باشد.

 

3. Moscow Kremlin

 

 

 

کرملین مقصدی دیدینی و جذاب را برای گردشگرانی که به مسکو سفر می کنند می باشد.
در محوطه خانه های ادارای و دولتی این منطقه چهار کلیسای بزرگ و تاریخی که مربوط به قرن 15 و 16 پس از میلاد بوده و همچنین تعدادی موزه ی دیدنی ساخته شده است. مساحت این منطقه 250 هکتار می باشد  و شامل اسلحه خانه ، گنجینه های سلطنتی گذشته و نمایشگاه صندوق الماس که مجموعه ای از جواهرات گران قیمت سلطنتی و تاریخی مانند الماس 190 قیراطی که مربوط به کاترین کبیر(امپراتریس مشهور روسیه  که به مدت ۳۴ سال این مقام را داشت) می باشد.

 

2. Hermitage Museum

 

 

موزه هرمیتاژ یا کاخ زمستانی در شهر سن پترزبورگ قرار دارد و توسط کاترین بزرگ در سال 1764 تأسیس شد.در این موزه عظیم بیش از 3 میلیون اثر از هنرمندان مشهور جهان قرار دارد.
این مجموعه بزرگ از شش ساختمان تاریخی تشکیل شده که اولین ساختمان آن مربوط به کاخ زمستانی که محلی برای اقامت پیشین امپراتورهای روسیه بوده است، می باشد.

 

 

1. Saint Basil's Cathedral

 

 

 

 

کلیسای جامع سنت باسیل قدمتی بالغ بر 450 سال دارد و در قلب مسکو( میدان سرخ ) قرار دارد و یکی از جاذبه های توریستی برتر روسیه و به عنوان نماد روسیه می باشد.
در این کلیسا تنها مصنوعات داخلی کلیسا نیست که بازدید کنندگان را جذب میکند، بلکه معماری متمایز و بی نظیر آن است که هر ساله گردشگران بی شماری را به سوی خود می کشاند.
طراحی این کلیسا شبیه آتش سوزی در شعله های زیاد است. معماری کلیسای سنت باسیل نه تنها در دوره ای که در آن ساخته شده، بلکه برای  دوران های بعد از آن نیز منحصر به فرد و خاص می باشد. هیچ ساختار دیگری بر روی زمین مانند کلیسای سنت باسیل وجود ندارد.