از گودال الماس هرچه پیدا کردید برای خودتان

  • 2017-12-24 15:17:26

آیا دوست دارید الماس داشته باشید؟ آیا می دانید که می توانید الأن خودتان به پیدا کردن الماس اقدام کنید و هرچه یافتید برای خودتان باشد؟ در این بخش قصد داریم شما را با جایی آشنا کنیم که تمام این رویاها را به حقیقت تبدیل کند، مکانی در مورفریزبورو درایالات متحده آمریکا که به نام گودال الماس می باشد. درهای این مکان  برای همه مردم باز است و در صورت پیدا کردن الماس می توانید آنرا برای خود نگه دارید.

 

 

آشنایی با بزرگترین گودال الماس زمین

 


علت بوجود آمدن این گودال بزرگ 32 هکتاری و مملو از الماس، فوران کوه آتشفشانی بزرگی است که 100 میلیون سال پیش بوقوع پیوست.
این فوران باعث شد که  کل این منطقه از ماگما پر شود. الماس ها از کربن بوجود می آیند که در اثر فشار و حرارت بسیار زیادی که در عمق 60 الی 100 مایلی زمین وجود دارد تبدیل به این بلورهای شفاف و زیبا می شوند. گدازه های داغی که از آتشفشان خارج می شوند به همراه خود تکه هایی از گوشته زمین که زینولیت نام دارد را به سطح زمین می آورند که مملو از الماس هستند. 

گودال الماس منطقه ای بسیار هیجان انگیز است که مردم هر ساله با پرداخت مبلغ کمی به عنوان ورودی می توانند در این منطقه با شخم زدن و زیر و رو کردن خاکها به جستجو و یافتن الماس بپردازند.

 

 

 

نکته جالب اینکه این گودال الماس به مدت 100 سال است که کشف شده و تعداد الماس هایی که از سال 1972 تا کنون در این گودال یافت شده بالغ بر 31 هزار الماس می باشد. الماس ها در اندازه های متفاوتی در این ناحیه پیدا می شود که اغلب به 3 الی 5 قیراط نیز می رسد البته بیشتر الماس های یافت شده در این مکان در اندازه های خیلی کوچکی هستند که نمی توان آن ها را تراشکاری کرده و یا به سنگ تزئینی تبدیل نمود، بزرگترین الماسی را که در این گودال پیدا شده است ، الماس 40 قیراطی به نام عمو سام می باشد.
در گودال الماس علاوه بر الماس، سنگ های نیمه قیمتی مانند عقیق، سنگ یشم و حتی یاقوت ارغوانی زیادی نیز کشف شده است که تعداد آن ها به بیش از هزاران قطعه می رسد.

در ادامه تصاویر بی نظیری را از شور و هیجان جستجو مردم در این گودال مشاهده می کنید: