رشد صنعت گردشگری آفریقا در سال 2017

  • 2018-01-16 09:42:46

 

در طی چند سال اخیر صنعت گردشگری در آفریقا به صورت چشم گیری در حال رشد است، بر طبق آمار گردشگری جهانی، تعداد 300 میلیون مسافر گردشگری بین‌المللی در ماه‌های ژوئیه و اوت 2017 در این منطقه به ثبت رسیده است.

بر اساس گزارشی که UNWTO ارائه داده است، آفریقا - که شامل موریتانی و سیشل نیز می‌شود - بیشتر از سایر نقاط گردشگری جهان در زمینه جذب گردشگر رشد داشته است که به‌ طور میانگین 9٪ بوده است. میزان رشد جمعیت در شمال آفریقا به 14 درصد رسید درحالی‌که در کشورهای جنوب صحرای آفریقا تنها 5 درصد رشد مشاهده شده است.

علاوه بر این، بر اساس آخرین اطلاعات منتشرشده توسط آمار کشور موریتانی، از ژانویه تا اکتبر سال 2017، حجم گردشگران در این کشور 3/5 درصد افزایش یافته است. منطقه آفریقا 23 درصد از ورود گردشگران را به خود اختصاص داده است که افزایش 7/4 درصدی را تجربه می‌کند و این نشان‌دهنده 10920 بازدیدکننده بیشتر نسبت به سال قبل است.

 

 

 

 

به گفته برخی از هتلداران، پیش بینی می شود رشد روز افزون صنعت گردشگری در قاره آفریقا حتی در کشورهایی مانند کنیا و تانزانیا نیز وجود داشه باشد. همچنین مدیرکل اجرایی هتل‌ها و رستوران‌های موریتانی طی مصاحبه‌ای اعلام کرده است "ما مشتری‌ها و گردشگران به خصوصی از اقصی نقاط دنیا در هتل‌های خود داریم که به‌طور منظم به این کشور سفر می‌کنند. 

مدیر اجرایی AHRIM همچنین خاطرنشان کرد که برای پیشرفت و توسعه این بازار در یک مسیر پایدار و درست، باید برخی از عناصر کلیدی موردنیاز فراهم باشد. از جمله فاکتورهای مهم در این زمینه: ظرفیت هتل ها و اقامتگاه‌ها در یک مقصد خاص، دسترسی به آن منطقه از طریق هوا و پروازهای هوایی، و همچنین بازده سرمایه‌گذاری برای سهامداران شناخته می‌شوند.

 

 

 

 

با توجه به سیاست مسافرت بدون ویزا در موریتانی، گردشگران و سرمایه‌گذاران از تمام آفریقا جذب این کشور می‌شوند. از 36 کشور موردمطالعه در کنفرانس تجارت و توسعه سازمان ملل متحد، موریس در رتبه دهم قرار دارد. افزایش دائمی تعداد بازدیدکنندگان از جوامع توسعه‌یافته جنوب آفریقا و از بازار مشترک آفریقای شرقی و جنوبی نشان‌دهنده این واقعیت است.

بااین‌حال، مدیرعامل شرکت AHRIM می‌گوید: "هنوز هم به دلیل جلب گردشگران از کشورهای آفریقایی با توجه به جاذبه‌های در دسترس کشور موریتانی در حال رشد است". از سوی دیگر، انجمن بین‌المللی حمل‌ونقل هوایی تا سال 2035، رشد سالیانه 7/5 درصدی در ترافیک هوایی منطقه آفریقا را پیش‌بینی می‌کند. این امر به‌طور بالقوه می‌تواند به افزایش تعداد مشاغل در بخش‌های هوایی و گردشگری در سال‌های آینده منجر شود.

 

 

 

 

گردشگران آفریقایی در طول اقامتشان به‌طور ویژه از گردشگری فرهنگی و کشف فرهنگ‌های مختلف لذت می‌برند. آن‌ها از خرید و استفاده از مناسبت برای کشف مقصدهای متعدد توریستی حمایت می‌کنند. بسیاری از بازرگانان و نمایندگان سازمان‌ها نیز در میان این مشتریان یافت می‌شوند که می‌تواند توجه افراد دیگر را به این مناطق جلب کند.

 

غذا و نوشیدنی های هتل‌های آفریقا در سطح متنوع و بسیار بالایی قرار دارند و افراد با ادیان و مذاهب مختلف امکان بهره بردن از آنها را دارند. 
به‌عنوان‌مثال، در این هتل‌ها گوشت حلال و نوشیدنی حلال سرو می‌شود که می‌تواند برای گردشگران جالب باشد. با توجه به اینکه تعداد گردشگران به آفریقا افزایش یافته است، اما به جهت بالا بودن هزینه‌های پرواز، هنوز مسافرت‌های خانوادگی به این منطقه نسبتأ محدود است.

در این بخش چند تصویر بسیار زیبا از اشتیاق وهیجان توریستهایی که به آفریقا سفر کرده اند مشاهده می کنید:

 

 

 

منبع:  www.tourism-review.com