شش دلیل برای سفر های زمستانی به اروپا

  • 2018-01-16 14:42:52

قاره اروپا یکی از پر طرفدارترین  مقاصد گردشگری جهان است که سالانه گردشگران بسیار زیادی از اقصی نقاط دنیا به آن سفر می‌کنند.

از جمله دلایلی که هر ساله گردشگران و بازدیدکنندگان بسیاری به این قاره سفر می کنند امنیت بالای کشورهای اروپایی، نزدیکی مسافت بین کشورهای مختلف و دسترسی آسان به امکانات و هتل‌های مجلل و مجهز می باشد. این موضوع جالب سبب شد تا ما هم به دنبال دلایلی برای سفر گردشگران به اروپا در فصل زمستان باشیم . با ما همراه باشید :

 

 

 

 

هواپیماهای خلوت و هزینه های پایین‌ تر

 


یکی از مزایای سفر به اروپا در فصل زمستان پایین بودن هزینه‌ها و خلوت بودن هواپیماها می باشد. بطوریکه در برخی از سفرها دیده شده که به ازای هر نفر مسافر بیش از 4 صندلی وجود دارد. اگرچه این وضعیت چندان همیشگی و حتمی نیست، اما می‌توان این اطمینان را داد که تعداد مسافران از تابستان کمتر بوده و راحتی بیشتری خواهید داشت. همچنین با توجه به کم بودن تعداد مسافران، شرکت‌های هواپیمایی تخفیف‌های بسیار ویژه ای را در نظر می گیرند و هزینه سفر شما را به طور کل کاهش می‌دهند.

 

 شهرها و خیابان های خلوت‌

یکی دیگر از مزایای سفر به اروپا در زمستان برخورد کمتر با ازدحام جمعیت می باشد و می‌توانید به خوبی درک کنید که بازدید دو ساعته در یک زمان شلوغ چه تفاوتی با یک بازدید راحت و آزاد در زمان خلوت دارد. عمومأ در بسیاری از شهرهای اروپایی سفرها در فصل تابستان و بهار انجام می‌شوند و سفرهای کمتری در فصل زمستان صورت می گیرد در این صورت می توانید از جمعیت شلوغ دوری کنید و با خیال راحت به گردش و تفریح خود بپردازید.

 

کاهش هزینه های اقامت در هتل‌ها

 

 

 

 

یکی دیگر از مزایای سفرهای زمستانی به اروپا کاهش نرخ های هتل‌ها و امکان اقامتی دراین فصل می باشد، هتل دارارن از این طریق سعی می‌کنند گردشگران را به خود جذب کنند. برای درک بهتر این موضوع می‌توانید از سایت‌های مسافرتی مختلف مانند تریپ ادویزر قیمت هتل‌ها را بررسی کنید و شاهد تفاوت چشم گیر نرخ های هتل ها در فصل تابستان و زمستان باشید.

 

 

 

مشاهده پدیده شگفت انگیز شفق شمالی

با توجه به طولانی بودن شب‌های زمستانی در اروپا این شانس را خواهید داشت که یکی از طبیعی‌ترین پدیده‌های طبیعی در جهان را مشاهده کنید. البته می‌توانید در بین کشورهای اقامتی خود کشورهایی مانند نروژ، سوئد و یا فنلاند را انتخاب کنید و شاهد پدیده شگفت انگیز و زیبای شفق شمالی باشید. همچنین می توانید برای دسترسی بیشتر و مشاهده با وضوح بیشتر به ایسلند و اسکاتلند سفر کنید، البته این دو منطقه نسبت به بقیه کشورها کمی دورتر می باشد که در کل برای مشاهده شفق انتخاب بسیار مناسبی می باشد.


بازار کریسمس و تزئین فوق العاده چراغ های تعطیلات

 

 

 


یکی از جاذبه‌های بسیار محبوب فصل زمستان در اروپا، بازارهای کریسمس آن می باشد که از انتهای پاییز شروع می‌شوند و تا مدت‌ها پس از کریسمس ادامه می‌یابند. برای مشاهده این جذابیتها می‌توانید به کشورهای مختلف اروپا سفر کنید و طراحی های فوق العاده دیدنی ایام کریسمس آنها را ببینید. سنتی‌ترین بازارهای کریسمس در کشورهای  آلمان، اتریش، ایتالیا و فرانسه قرار دارد. علاوه بر این بازارهای دیدنی، چراغ‌ها و نورپردازی‌های تعطیلات نیز جاذبه‌های بسیار دیدنی هستند که می‌توانید آنها را در نقاط مختلف ببینید.

 

 

متنوع بودن آب و هوا از سرما گرفته تا هوای معتدل

 

 

این ویژگی به منطقه ای که سفر می‌کنید بستگی دارد. اگر به دنبال شهری با هوای معتدل می‌گردید بهتر است به شهرهایی در نزدیکی جزایر قناری سفر کنید و از شهرهایی مانند مسکو و اسلو دوری کنید.

شهرهایی مانند بارسلونا، آتن و لیسبون انتخاب‌های خوبی برای سفر در زمستان هستند که می‌توانید با لباس معمولی در آنها تردد کنید.